Teknoloji

Teknoloji

Web Forming - Carded

Bonding - Air - Through

Slitting - Pancake / Spool

Bezler ve pedlerde hacimli ve 3 boyutlu bir yapı oluşturan Hygenius ADL ürünü için özel çalışmalarla seçilmiş farklı elyaf tipleri hassas oranlarda karıştırılır. Bu her müşteriye özel elyaf karışımı bir tekstil yüzey oluşturmak amacı ile tarama prosesinden geçirilir. Merkas'ın yüksek teknolojili ekipmanı sayesinde bu yüzeyi oluşturan elyaflar, hacim ve performans değerleri göz önünde tutularak özel ayarlarla yönlendirilir.

Oluşturulan bu yüzel ısıl olarak bağlanması amacı ile sıcak hava sirkülasyonlu bir fırına sevk edilir. Oranı özel olarak belirlenmiş çift komponentli elyafların belirli bir derece erimesi sayesinde elyaf elyafa olan mekanik bağ ısıl bağ ile kuvvetlendirilir. Her bir bölgesi ayrı ısı ve hava hızı ayarı ile kontrol edilebilen bu fırından sonra ürün soğutularak sarım ve kesim işlemi gerçekleştirilir.

 

TÜRKİYE'NİN İLK ADL ÜRETİCİSİ!

Hassan group’un 1939’dan günümüze gelen nonwoven üretim geleneğine 2011 yılında dahil olan Merkas Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. başta hijyen sektörü olmak üzere medikal, konfeksyon ve filtre gibi çeşitli sektörlerin nonwoven ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur.

BİZDEN HABERLER